Naturalne sposoby na pozbycie się ginekomastii.

Jeśli jesteś nieszczęśliwym posiadaczem ginekomastii, zapewne interesują cię wszelkie sposoby żeby się jej pozbyć. Pierwsze, co robisz, to szukasz naturalnych sposobów na eliminacje problemu, a dopiero w przypadku niepowodzenia decydujesz się na bardziej radykalne rozwiązania. Na szczęście istnieje kilka naturalnych sposobów, aby zmniejszyć efekty ginekomastii lub nawet jej się całkowicie pozbyć. Metody te polegają przede wszystkim na zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej w męskich piersiach.

Jedną z pierwszych rzeczy, o których należy pamiętać to utrzymanie normalnej wagi ciała. Ginekomastia bardzo często może być spowodowana przez nadmiar tkanki tłuszczowej, wywołane jest to przez otyłość lub nadwagę. Komórki tłuszczowe produkują dodatkowy estrogen, który tylko potęguje efekty ginekomastii. Jeśli twoja waga jest na przyzwoitym poziomie, staraj się nie dopuścić do powstania nadwagi.

Unikaj produktów sojowych. Soja wykorzystywana w zdrowej żywności, np., jako substytut mięsa. Soja zawiera bardzo duże ilości estrogenu – żeńskiego hormonu. Picie dużych ilości mleka sojowego lub spożywani zbyt dużych ilości produktów sojowych, może prowadzić do przerostu gruczołu sutkowego.

Powinniśmy również utrzymać poziom sodu na niskim poziomie. Sód, który występuje w bardzo dużej ilości produktów żywnościowych, w nadmiarze powoduje zatrzymanie płynów w organizmie. Płyny nagromadzone w organizmie, dodatkowo pogłębiają widoczne efekty ginekomastii. Picie odpowiedniej ilości płynów, pomoże nam wypłukać nadmiar sodu.

Wygląd naszych piersi może się poprawić, na skutek podniesienia ilości testosteronu. Suplementy diety zawierające cynk, skutecznie podwyższają poziom testosteronu. Potrawy zawierające cynk to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z przerostem gruczołu sutkowego. Do potraw podwyższających ilość męskich hormonów w ludzkim organizmie można zaliczyć: ostrygi, kurczaka, czerwone mięso potrawy te powinny znaleźć się w naszym jadłospisie. Pomagają one w naturalny sposób stymulować produkcję testosteronu i tym samym zmniejszyć skutki ginekomastii.

Zwracajmy uwagę na przyjmowane leki, ponieważ one również mogą powodować problemy z piersiami. Część z ogólnie dostępnych i stosowanych leków, w odpowiednio sprzyjających warunkach mogą powodować zaburzenia gospodarki hormonalnej. Zanim zdecydujemy się na odstawienie lub zmianę przyjmowanych dotychczas leków, powinniśmy skonsultować to z lekarzem. Samowolne zmiany mogą przysporzyć dodatkowych problemów zdrowotnych. Eliminując ginekomastię nie powinniśmy inicjować nowego zagrożenia, którym może okazać się odstawienie lekarstw bez wiedzy lekarza.

Zadbajmy również o odpowiednią ilość snu. Przeciętnie potrzeba siedmiu do dziesięciu godzin snu na dobę. Zbyt mała ilość snu zmniejsza ilość produkowanego testosteronu. Z tego względu warto zapewnić sobie odpowiednią dawkę zdrowego snu. Wysoki poziom testosteronu zapewnia nam również udane życie seksualne. Aktywność seksualna zalecana jest przede wszystkim z rana, co pozwoli utrzymać jego wysoki poziom przez cały dzień. Jak ogólnie wiadomo wysoki poziom męskich hormonów to, mniejsza ginekomastia.

W przypadku, gdy mimo naszych wysiłków i zmiany trybu życia ginekomastia pozostaje niezmienna, warto skorzystać z chirurgicznych sposobów jej usuwania. Chirurgiczne metody, choć są inwazyjne i bolesne, to jednak pozwalają uzyskać trwały i zadowalający efekt.  Jednak zanim zdecydujemy się na skalpel warto wypróbować naturalne sposoby, które pozwolą nie tylko na pozbycie się problemu, ale i zagwarantują zdrowo prowadzony tryb życia.